Ile kosztuje pompa ciepła?

Realny koszt pompy ciepła i związane z nią potencjalne oszczędności
Pompy ciepła mogą być wykorzystywane jako główne źródło ciepła w domu lub też jako uzupełnienie instalacji grzewczej z zainstalowanym w domu kotłem grzewczym czy też kolektorami. Pompy ciepła oferują funkcję ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej. System pompy ciepła wymaga 1 kW energii elektrycznej do wyprodukowania średnio 3 do 5 kW energii cieplnej. Doskonałym rozwiązaniem na zapotrzebowanie energetyczne dla pomp ciepła są instalacje fotowoltaiczne. Odpowiednio zaprojektowany zestaw pozwoli na samodzielne wyprodukowanie energii potrzebnej do zaopatrzenia budynku mieszkalnego lub firmowego oraz ogrzania go.
Pompy ciepła – możliwości finansowania

Od 15 maja 2020 roku obowiązują nowe zasady w programie „Czyste Powietrze”, które mają usprawnić i przyspieszyć rozpatrywanie wniosków (skrócono czas oczekiwania na wniosek z 90 do 30 dni oraz zrezygnowano z podawania części informacji technicznych, które sprawiały problemy). Dodatkowo obowiązują nowe limity dotacji. Program „Czyste Powietrze” ma na celu poprawę jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych dzięki wymianie źródeł ciepła i termoizolacji budynków mieszkalnych.

Dotacje są podzielone na dwie grupy beneficjentów: poziom podstawowy i podwyższony dofinansowania:

Korzyści płynące z instalacji Pompy ciepła

Do
0 %
Tyle możesz odliczyć
Nawet
0 tony
mniej przerzuconego węgla
0 %
Więcej czystości
Nawet
0 lat
gwarancji na produkt
W
0 %
dopasowania do Twoich potrzeb
Pompa ciepła to nie tylko oszczędność pieniędzy, ale również ogromna oszczędność czasu i pracy.

Inwestując w pompę ciepła, nie musimy martwić już o miejsce na węgiel, wiatę na drewno czy zbiornik na olej opałowy. Zyskujemy również bezobsługowe urządzenie, które nie zabrudza nam domu.

  • 4000 zł Roczny koszt zakupu paliwa do starego kotła:
  • 1600 zł Roczny koszt zasilania pompy ciepła:
  • 2300 zł Roczna oszczędność dzięki wymianie kotła na pompę ciepła:
01
Czyste Powietrze
Ogólnopolski program przewidujący nawet do 15 000 zł dotacji do zakupu i instalacji pompy ciepła.
Formularz kontaktowy

Jeśli nie masz czasu pisać lub dzwonić - zostaw kontakt, odezwiemy się.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji (zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie ... Czytaj więcej danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie

    Hubert Min (1)