Ile kosztuje pompa ciepła?

Oszczędności związane z pompą ciepła
Pompy ciepła mogą być wykorzystywane jako główne źródło ciepła w domu lub też jako uzupełnienie instalacji grzewczej z zainstalowanym w domu kotłem grzewczym czy też kolektorami. Pompy ciepła oferują funkcję ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej. Pompy ciepła to urządzenia wysokoefektywne, do wyprodukowania 3-5 kW energii cieplnej zużywa około 1 kW energii elektrycznej. System może również pracować z instalacją fotowoltaiczna i kolektorami słonecznymi, dzięki czemu jest jeszcze bardziej ekonomiczny. Inwestując w pompę ciepła można się starać o liczne dofinansowania, które są przyznawane przez Ministerstwo, gminy i inne podmioty.
Pompy ciepła – możliwości finansowania

Od 15 maja 2020 roku obowiązują nowe zasady w programie „Czyste Powietrze”, które mają usprawnić i przyspieszyć rozpatrywanie wniosków (skrócono czas oczekiwania na wniosek z 90 do 30 dni oraz zrezygnowano z podawania części informacji technicznych, które sprawiały problemy). Dodatkowo obowiązują nowe limity dotacji. Program „Czyste Powietrze” ma na celu poprawę jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych dzięki wymianie źródeł ciepła i termoizolacji budynków mieszkalnych.

Dotacje są podzielone na dwie grupy beneficjentów: poziom podstawowy i podwyższony dofinansowania:

Korzyści płynące z instalacji Pompy ciepła

Do
0 %
Tyle możesz odliczyć
Nawet
0 tony
mniej przerzuconego węgla
0 %
Więcej czystości
Nawet
0 lat
gwarancji na produkt
W
0 %
dopasowania do Twoich potrzeb
Pompa ciepła to nie tylko oszczędność pieniędzy, ale również ogromna oszczędność czasu i pracy.

Zamontowanie powietrznej pompy ciepła pozwala zaoszczędzić w domu miejsce, ponieważ nie wymaga adaptacji osobnego pomieszczenia tak, jak w przypadku kotła czy pieca gazowego. Nie musimy martwić się już o miejsce na węgiel, wiatę na drewno czy zbiornik na olej opałowy. Zyskujemy również bezobsługowe urządzenie. Budynek nie będzie wymagał również komina do odprowadzania spalin, ponieważ pompa korzysta z najczystszych źródeł ciepła, a to dodatkowa oszczędność na etapie budowy. Inwestując w dobrze dobraną oraz wykonaną instalację mamy pewność, że nasze urządzenie będzie bezawaryjne, da nam ciepło oraz możliwie najniższe koszty eksploatacyjne.

  • 4000 zł Roczny koszt zakupu paliwa do starego kotła
  • 1600 zł Roczny koszt zasilania pompy ciepła
  • 2300 zł Roczna oszczędność dzięki wymianie kotła na pompę ciepła
01
Czyste Powietrze
Ogólnopolski program przewidujący nawet do 37 000 zł dotacji do zakupu i instalacji pompy ciepła.
02
Moje ciepło
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przygotowuje program “Moje Ciepło”. Dofinansowania na pompy ciepła mają objąć również nowo budowane domy.
Realizacje

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

Formularz kontaktowy

Jeśli nie masz czasu pisać lub dzwonić - zostaw kontakt, odezwiemy się.


    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji (zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie ... Czytaj więcej danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie

    Hubert Min (1)