Ile kosztuje pompa ciepła?

Oszczędności związane z pompą ciepła
Pompy ciepła mogą być wykorzystywane jako główne źródło ciepła w domu lub też jako uzupełnienie instalacji grzewczej z zainstalowanym w domu kotłem grzewczym czy też kolektorami. Pompy ciepła oferują funkcję ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej. Pompy ciepła to urządzenia wysokoefektywne, do wyprodukowania 3-5 kW energii cieplnej zużywa około 1 kW energii elektrycznej. System może również pracować z instalacją fotowoltaiczna i kolektorami słonecznymi, dzięki czemu jest jeszcze bardziej ekonomiczny. Inwestując w pompę ciepła można się starać o liczne dofinansowania, które są przyznawane przez Ministerstwo, gminy i inne podmioty.
Pompy ciepła – możliwości finansowania

Od 15 maja 2020 roku obowiązują nowe zasady w programie „Czyste Powietrze”, które mają usprawnić i przyspieszyć rozpatrywanie wniosków (skrócono czas oczekiwania na wniosek z 90 do 30 dni oraz zrezygnowano z podawania części informacji technicznych, które sprawiały problemy). Dodatkowo obowiązują nowe limity dotacji. Program „Czyste Powietrze” ma na celu poprawę jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych dzięki wymianie źródeł ciepła i termoizolacji budynków mieszkalnych.

Dotacje są podzielone na dwie grupy beneficjentów: poziom podstawowy i podwyższony dofinansowania:

Korzyści płynące z instalacji Pompy ciepła

Do
0 %
Tyle możesz odliczyć
Nawet
0 tony
mniej przerzuconego węgla
0 %
Więcej czystości
Nawet
0 lat
gwarancji na produkt
W
0 %
dopasowania do Twoich potrzeb
Pompa ciepła to nie tylko oszczędność pieniędzy, ale również ogromna oszczędność czasu i pracy.

Zamontowanie powietrznej pompy ciepła pozwala zaoszczędzić w domu miejsce, ponieważ nie wymaga adaptacji osobnego pomieszczenia tak, jak w przypadku kotła czy pieca gazowego. Nie musimy martwić się już o miejsce na węgiel, wiatę na drewno czy zbiornik na olej opałowy. Zyskujemy również bezobsługowe urządzenie. Budynek nie będzie wymagał również komina do odprowadzania spalin, ponieważ pompa korzysta z najczystszych źródeł ciepła, a to dodatkowa oszczędność na etapie budowy. Inwestując w dobrze dobraną oraz wykonaną instalację mamy pewność, że nasze urządzenie będzie bezawaryjne, da nam ciepło oraz możliwie najniższe koszty eksploatacyjne.

  • 4000 zł Roczny koszt zakupu paliwa do starego kotła
  • 1600 zł Roczny koszt zasilania pompy ciepła
  • 2300 zł Roczna oszczędność dzięki wymianie kotła na pompę ciepła
01
Czyste Powietrze
Ogólnopolski program przewidujący nawet do 37 000 zł dotacji do zakupu i instalacji pompy ciepła.
02
Moje ciepło
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przygotowuje program “Moje Ciepło”. Dofinansowania na pompy ciepła mają objąć również nowo budowane domy.
Formularz kontaktowy

Jeśli nie masz czasu pisać lub dzwonić - zostaw kontakt, odezwiemy się.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji (zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie ... Czytaj więcej danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie

    Hubert Min (1)