Czym jest pompa ciepła?

Pompa ciepła typu powietrze-woda urządzenie grzewcze, które współpracuje z centralnym ogrzewaniem i przygotowuje ciepłą wodę użytkową.
To bardzo opłacalne rozwiązanie, które zyskuje w Polsce coraz więcej zwolenników. Pompa ciepła jest korzystną alternatywą dla tradycyjnych sposobów pozyskiwania ciepła do ogrzewania domu.
Jest to rozwiązanie energooszczędne i pozwala w znacznym stopniu obniżyć rachunki za energię. Niższe koszty ogrzewania sprawiają, że inwestycja w ciepło pozyskiwane z pompy ciepła stosunkowo szybko się zwraca. Ponadto to system ekologiczny i przyjazny dla środowiska.
Pompa ciepła schemat działania
Jak działa pompa ciepła?
Pompa ciepła pobiera ciepło z otoczenia o niskiej temperaturze (z powietrza w przypadku pompy typu powietrze-woda). Następnie podnosi temperaturę czynnika roboczego, po czym oddaje wytworzone w ten sposób ciepło do pomieszczenia.

Pompa ciepła pracuje w oparciu o zamknięty cykl, nazywany lewobieżnym obiegiem Lindego. Urządzenie to działa na tej samej zasadzie, co sprzęty chłodnicze, takie jak np. lodówka domowa, tylko na innym poziomie temperaturowym. Pompa ciepła jako dolne źródło traktuje zewnętrzne powietrze atmosferyczne, natomiast jako górne źródło – np. wodę w instalacji centralnego ogrzewania.
Pompa ciepła efetywność
01
Cicha praca
Producenci naszych urządzeń grzewczych zadbali o to, aby pompy były ciche i nie przeszkadzały domownikom w codziennych czynnościach.
02
Dbałość o czystość w Twoim domu
Pompa ciepła jest zarówno czystym źródłem energii, ale gwarantuje też czystość w Twoim domu, dzięki wykluczeniu węgla i innych paliw opałowych.
03
Wysoka efektywność
Do wytworzenia 3–5 kW wyjściowej energii grzewczej przy pomocy pompy ciepła wymagany jest wkład tylko 1 kW energii elektrycznej.
04
Najlepsze komponenty
W SunSol proponujemy komponenty najwyższej jakości, cenionych producentów, takich jak DAIKIN czy NIBE.
05
Kompleksowość usług
Z nami możesz być spokojny – zaopiekujemy się Tobą od początku do końca procesu doboru i montażu pompy ciepła.
06
Profesjonalne doradztwo
Nasi doświadczeni doradcy energetyczni z przyjemnością odpowiedzą na Twoje pytania i dobiorą komponenty szyte na Twoją miarę.
07
Pompa ciepła + fotowoltaika
Firma SunSol istnieje na rynku od 2013 roku i od tego czasu dostarcza Inwestorom profesjonalne rozwiązania z zakresu instalacji fotowoltaicznych. Pompa ciepła z fotowoltaiką to same korzyści i jeszcze większe oszczędności!
08
Dbałość o planetę
Chcemy dbać o środowisko poprzez dostarczanie Inwestorom systemów najwyższej klasy – bez kompromisów.

Korzyści płynące z instalacji Pompy ciepła

Do
0 %
Tyle możesz odliczyć
Nawet
0 tony
mniej przerzuconego węgla
0 %
Więcej czystości
Nawet
0 lat
gwarancji na produkt
W
0 %
dopasowania do Twoich potrzeb
Wydajność pompy ciepła

Pompy ciepła charakteryzują się wyższą efektywnością niż kotły na paliwa kopalne. Szacuje się, że ich efektywność jest od 3 do 5 razy większa. Do wytworzenia 3-5 kW energii cieplnej przy pomocy pompy ciepła wymagany jest wkład tylko 1kW energii elektrycznej, oznacza to, że współczynnik efektywności cieplnej [COP] pomp ciepła zawiera się w przedziałach od 3 do 5, ponieważ zależy od temperatury zasilania układu wodnego oraz od temperatury zewnętrznej.

Bardziej rzeczywistym wskaźnikiem porównawczym jest SCOP czyli sezonowe COP, które odnosi się do konkretnych warunków temperaturowych i czasowych w danej lokalizacji, w której będzie pracowała pompa ciepła. Budynki naszych klientów znajdują się w różnych częściach Polski, dzięki SCOP możemy przedstawić rzeczywiste zużycie energii elektrycznej proponowanych przez nas urządzeń pracujących w konkretnych miejscowościach.

Instalacja pompy ciepła umożliwia skuteczne ogrzanie domu nawet w czasie zimy, kiedy na zewnątrz panują bardzo niskie temperatury. O wysokiej skuteczności i wydajności tych urządzeń najlepiej świadczy fakt, że tego typu systemy grzewcze są bardzo popularne w krajach skandynawskich.

Skontaktuj się z nami
Realizacje

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

Formularz kontaktowy

Jeśli nie masz czasu pisać lub dzwonić - zostaw kontakt, odezwiemy się.


    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji (zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie ... Czytaj więcej danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie

    Hubert Min (1)